Hakkımızda

 Biz Kimiz:

Türk girişimci Emrullah Turanlı tarafından 2012 yılında kurulan Deha Biodizel A.S ülke genelinde bitkisel atık yağları toplamaktadır.

Türkiye genelinde  20'den fazla lisanslı ara depolama tesisimiz mevcuttur.

Lisanslı yağ toplama minibüsleri, binekler, kamyonlar ve tankerlerden oluşan filomuzdaki araç sayısı 135, personel sayısı 250’dir.

81 ilde hizmet veren firmamızın yaklaşık 150.000 müşteriye hizmet vermektedir,  

Türkiye’de bitkisel atık yağlardan ilk biodizel üretimi Kartepe’deki TBE biodizel fabrikamızda gerçekleştirilmiştir.

Bakanlık verilerine göre sektörün en büyük atık yağlardan Biodizel üreten firmasıdır.

Emrullah Turanlı, 2013 yılında uluslararası biodizel tesisi inşa etmek için dünya çapındaki en gelişmiş Biodizel üretim teknolojisine sahip bir firma ile anlaşma yapmıştır. Yıllık 50.000 ton biodizel üretim kapasitesine sahip olan bu fabrika, İzmit Kartepe’de 2014 yılı sonunda tamamlanmıştır.

Biodizel fabrikamızın insaatı sürecinde toplanan bitkisel atık yağların tamamı yarı mamul hale getirilerek stoklanmış ve sonrasında biodizele dönüştürülmüştür.

MİSYON, VİZYON TEMEL DEĞERLERİMİZ

 Misyonumuz:

Deha biodizel olarak pazarda var olma amacımız;

Bitkisel Atık Yağlardan, Biodizel üretimi yaparak çevre ve canlı sağlığının korunmasına yardımcı olmak.

Ürettiğimiz biodizelin petrolden elde edilen yakıtlar ile harmanlamasını sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak, çevreye ve insan sağlığına duyarlı üretim yapmak

Bitkisel atık yağların güvenli bir şekilde toplanarak çevreye ve canlı türlerine verdiği büyük zararı azaltmak

Deha Biodizel ekibi olarak atık bitkisel yağlardan elde edilen çevre dostu yakıt türü biodizel üretimine öncülük ederek insan sağlığına, doğaya ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor olmanın bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 Vizyonumuz

 Dehabiodizel olarak sahip olduğumuz vizyonu şöyle ifade edebiliriz:

 • Sektörde her zaman öncü ve lider konumunda yer almak.
 • Atık bitkisel yağların kayıt içi toplanmasını sağlamak ve bu sayede gelecek nesillere yaşanabilecek bir çevre bırakabilmek, denizlerimizi, sağlığımızı korumak ve ülke ekonomisine katkıda bulunabilmek,
 • Türkiye genelinde anlaşmalı olduğumuz belediyelerimiz ile koordineli çalışmaya devam etmek,
 • Biodizel ürünlerinin itibarlı ve güvenilir tedarikçisi olmak, 
 • Nihai müşterilerimize yüksek kaliteli ürünler sunmak,
 • Uzun dönemli ve istikrarlı büyümeyi sağlamak,

 Temel Değerlerimiz:

Atık bitkisel yağların toplanması ve biodizel üretiminde öncü olmanın ve yüksek kaliteyi esas alarak ürün geliştirmenin verdiği sorumluluklarımızı yerine getirirken, bize her zaman ışık tutan ve daha iyisini üretmeye motive eden değerlerimizi de ifade etmek isteriz:

 • Çevre ve canlı türlerinin sağlığı için duyarlılığı artırmak,
 • Denizlerimizi, çevremizi ve sağlığımızı tahrip eden bitkisel atık yağların en doğru şekilde toplanabilmesi sağlamak için çocuklarda ve gençlerde çevre bilinci yaratmak,
 • Müşterilerimize kusursuz hizmet sunmak,
 • Etkin personel yönetimi gerçekleştirmek,
 • Firmamızın güvenilirliğini korumak,

 Alo Atık Hattı - 444 28 45 Denizlerin yaşama şansı,  çevrenin ve canlı hayatının korunması yasaların uygulanması herkesin kendi payına düşeni yapmasına bağlıdır. Firmamızın bu projeyle amaçladığı her bireyin harekete geçmesi ve hattımıza gelen tüm bildirimlere cevap vererek bitkisel atık yağların toplanmasının yaygınlaştırılmasıdır.

 Sosyal Sorumluluk Projeleri:
Dehabiodizel her yıl bilinçlendirme kampanyaları ve etkinlikler düzenlemektedir. Kampanyaları çevre ve insan sağlığı, denizlerdeki yaşamın içinde bulunduğu tehlike konusunda kamuoyunu bilgilendirmek amaçlıdır. 

 


Biodizel Fabrikamızdan Kareler